Nazwa forum

Opis forum


#1 2011-03-13 17:03:36

Kwiatuszek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-13
Posty: 49
Punktów :   

Zad.nr.5

Zad.5
Określenie obszaru pracy socjalnej w jakim projekt mógłby zostać zrealizowany.
Potencjalni beneficjenci :
1.Dom dziecka.
Domy dziecka mają statutowy obowiązek zapewniania wychowankom właściwych warunków życiowych, oraz prawidłowego pokierowania ich rozwojem, w tym szczególnie zaspokajania potrzeb biologicznych, psychicznych i społecznych, ale także przygotowania do samodzielnego życia. Niektórzy po opuszczeniu domu dziecka wracają do rodzinnych domów, inni wynajmują stancję,  niektórzy idą do schroniska, a nieliczni otrzymują mieszkania socjalne , które wymagają gruntowego remont. Wysokość pomocy pieniężnej na usamodzielnienie wychowanka uzależniona jest od okresu przebywania w domu dziecka, i nie zawsze starcza na remont, jak i zakup najpotrzebniejszych sprzętów gospodarstwa domowego takich jak lodówka, pralka, łóżko.
Naszym zadaniem byłaby pomoc w zagospodarowaniu mieszkania jednego z wychowanków domu dziecka.
2.Rehabilitacja dzieci z porażeniem mózgowym.
Mózgowe porażenie dziecięce  to zespół przewlekłych i niepostępujących zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego  powstałych w wyniku uszkodzenia mózgu przed, po i w czasie porodu. Należy wziąć pod uwagę fakt, że w zespole mózgowego porażenia dziecięcego pewne uszkodzenia są nieodwracalne. Rehabilitacja ruchowa dzieci z mózgowym porażeniem ma na celu: ograniczenie negatywnych skutków spowodowanych unieruchomieniem, uaktywnienie nerwowo-mięśniowe porażonych części ciała, usprawnienie części zdrowych, aby w maksymalnym stopniu przejęły funkcje kompensacyjne, oraz wyrobienie ważnych umiejętności życiowych. Sytuacja materialna rodziny dzieci upośledzonych  często bywa bardzo trudna . Dzieci te  wymaga stałej, specjalistycznej opieki lekarskiej, częstych wizyt w ośrodku terapeutycznym,  wyposażenie w wózek terapeutyczny,oraz specjalne przyrządy do ćwiczeń. Wszystkie te czynności związane z rehabilitacją bardzo często pochłaniają znaczną część zasobów finansowych całej rodziny.
Zadaniem grupy byłaby zbiórka pieniędzy na rzecz niepełnosprawnego dziecka aby umożliwić mu ćwiczenia rehabilitacyjne.
3.Schronisko dla bezdomnych zwierząt.
Bezdomność zwierząt wynika z braku wyobraźni i odpowiedzialności ludzi.
Jedni biorą lub kupują sobie zwierzaka w przypływie emocji lub kaprysu, bądź dla dziecka, a potem "zabawka" się  nudzi albo staje się zbyt kłopotliwa i pozbywają się jej w różny sposób: na ulicę lub do schroniska.
Każdego dnia są wyrzucane, zagubione, okaleczone, ranne, bezdomne. Ich strach i krzywda doznana z ręki człowieka czynią je bezbronnymi. Wszystkie takie zwierzęta po prostu potrzebują naszej pomocy. Zagłodzone, ranne, chore, wycieńczone, swoim zachowaniem proszą o pomoc.
Dlatego nasz zespół zorganizowałby zbiórkę pieniędzy na  leki, karmę , zabiegi itp.

Czytajcie, zmieniajcie, wycinajcie. JESTEM OTWARTA NA WSZELAKIE PROPOZYCJE Z WASZEJ STRONY.
Pozdrawiam Małgosia:D

Ostatnio edytowany przez Kwiatuszek (2011-03-13 17:12:34)

Offline

 

#2 2011-03-13 18:04:25

 acmom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-10
Posty: 16
Punktów :   

Re: Zad.nr.5

NIE OPISUJEMY NASZYCH RZECZYWISTYCH POMYSŁÓW?
CHYBA NIE JESTEM W TEMACIE, UZGADNIAŁYŚCIE COŚ PO ZAJĘCIACH?
POZDRAWIAM
                             ANIA CZ-M


WYDAJE MI SIĘ, ŻE SIKORZE CHODZIŁO BARDZIEJ BY NASZE POMYSŁY NA PROJEKT NAPISANE BYŁY  BARDZIEJ W FORMIE  PAMIĘTNIKA, WŁASNYMI SŁOWAMI OPISANA NASZA ROZMOWA NA TEN TEMAT, A NIE SUCHE DANE I STATYSTYKA.
POZA TYM POWININIŚMY PODAĆ KONKRETNE ARGUMENTY, DLACZEGO WŁAŚNIE WYBRAŁYŚMY DANY POMYSŁ (ZAPOMNIANA "SZKOŁA").
CO SĄDZICIE?

Ostatnio edytowany przez acmom (2011-03-13 19:48:21)

Offline

 

#3 2011-03-13 21:15:14

agent

Administrator

Zarejestrowany: 2011-03-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: Zad.nr.5

Też tak myślę, że ma to byc relacja z naszej rozmowy, w formie takiej kroniki czy coś i opisanie że  było wiele pomysłów m.in. pomoc wychowankowi domu dziecka w wyposażeniu mieszkania i zorganizowana zbiórka na ten cel, następnym pomysłem podniesienie kultury w środowisku wiejskim, gdzie nie ma biblioteki, domu kultury, kina itd.- np. stworzenie punktu darmowej książki, to co też napisałaś czyli zbiórka pieniędzy na rehabilitację  dla niepełnospr dziecka, zbiórka pieniędzy dla tych zwierzaków itp, i że został np. poruszony temat klęsk żywiołowych. Powódź dotknęła również Koźle a Ola mówiła że ta szkoła, czy świetlica również została zalana. Więc mogliśmy wpaśc przecież na pomysł,  że zorganizujemy zbiórkę dla tej świetlicy( piszę świetlicy, bo znalazlam w necie informację że to nie jest szkoła tylko świetlica terapeutyczna: Kędzierzyn-Koźle , Świetlica Terapeutyczna (prowadzone przez Stowarzyszenie na Rzecz Autyzmu "UCZYMY SIĘ ŻYĆ RAZEM", Oddział Kędzierzyn-Koźle)ul. Piastowska 53, 47-200 Kędzierzyn-Koźle) tym bardziej że ta świetlica jest prowadzona dla dzieci z autyzmem i tutaj tak jak  Ola mówiła o tej sytuacji ( że te dzieci nie mogą uczyc się w szkole specjalnej i że jest to jedyne takie miejsce w K-K dla takich dzieci, o złej sytuacji finansowej tej świetlicy  itp.  Nie wiem czy to tak ma byc, tak tylko sobie głośno myslę-  co myślicie??

Offline

 

#4 2011-03-13 21:42:02

grazka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-13
Posty: 23
Punktów :   

Re: Zad.nr.5

przychylam się do opini dziewczyn,ale Gosia nie była tak do końca w temacie,pogadamy jeszcze na ten temat pozdrawiam Grażka

Offline

 

#5 2011-03-14 05:46:36

Kwiatuszek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-13
Posty: 49
Punktów :   

Re: Zad.nr.5

Wszystko można zmienić.To są tylko propozycje. Nie wiedziałam że prowadzimy projekt w formie pamiętnika.Jeżeli pomysły które zamieściłam się Wam podobają to je zodyfikuje.
Miłego dnia ...Małgosia
Ps. Na zajęciach uzgodniłyśmy tylko 3 tematy, zamiast darmowej książki na wsi, wpisałam zwierzęta  i dopisałam dzieci niepełnosprawne.Zapomnianą szkołę ma opisać Ola :)Więć Aniu, jak najbardziej jesteś w temacie.

Ostatnio edytowany przez Kwiatuszek (2011-03-14 05:50:26)

Offline

 

#6 2011-03-16 22:20:34

AweCezar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-16
Posty: 59
Punktów :   

Re: Zad.nr.5

A witam szanowne Panie!!!Trza się zabrać do tego co proponujecie regularnie ,żeby później mieć luz!!!Bo u S....y zda 50%.Faktycznie!!własne słowa!Nie lubi przedruków !!mogą zająć 30% pracy z tego co donoszą "opolskie wiewiórki",a poza tym to ok!!!Myślałem o jakiejś zbiórce kasy drobnej na meczu jakimś ,a może źle myślę....pozdrawiam.../MS/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fani-fantastyki.pun.pl www.teenager-hogwart.pun.pl www.ziro.pun.pl www.komputerdlazielonych.pun.pl www.aranzediscopolo.pun.pl